Helse og Sykdom
Helse Og Sykdom

Er guinnes hvete og glutenfri?

Nei, Guinness er ikke hvete- og glutenfritt. Guinness inneholder bygg, som er en type kornblanding som inneholder gluten. Gluten er et protein som kan forårsake en allergisk reaksjon hos personer med cøliaki eller glutenintoleranse.
Opphavsrett © Helse og Sykdom Alle rettigheter forbeholdt